preloder

Oferta Trade In na drukarki Stratasys!

zamknij okienko

Przemysłowe
Drukarki 3D

Jakość, powtarzalność i wszechstronność gwarantowana

Urządzenia FDM

Urządzenia FDM

Urządzenia PolyJet

Urządzenia PolyJet

Urządzenia PBF

Urządzenia PBF

Przemysłowe drukarki 3D w Prosolutions

Droga od pomysłu do produktu jeszcze nigdy nie przebiegła tak szybko. Przemysłowe drukarki 3D usprawnią Twój biznes, obniżą koszty i wzniosą na kolejny poziom innowacyjności. Od niewielkich urządzeń idealnych dla projektantów po systemy produkcyjne – oferowany przez nas sprzęt firm Stratasys oraz Xact Metal tworzony jest dla Ciebie.

Istniejącą od ponad 30 lat amerykańską firmę Stratasys zalicza się do pionierów druku 3D, którym zawdzięczamy powszechnie wykorzystywaną dziś technologię FDM. Przemysłowe drukarki 3D marki Stratasys dostępne w naszej ofercie pracują w jednej z dwóch technologii: FDM oraz PolyJet. Sprawdź, czym wyróżniają się poszczególne modele drukarek przemysłowych Stratasys i wybierz urządzenie, które usprawni procesy produkcyjne oraz pozwoli na tworzenie najwyższej jakości prototypów i gotowych produktów dla Twojej firmy.

Drukarki 3D FDM

Technologia FDM, opatentowana przez Stratasys w latach 80. XX wieku, wciąż cieszy się dużą popularnością wśród firm pragnących tworzyć wytrzymałe i stabilne modele koncepcyjne, prototypy i produkty finalne o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, termicznej oraz chemicznej. Wszechstronne przemysłowe drukarki 3D wykorzystujące technologię FDM są powszechnie wykorzystywane w branży medycznej oraz w wielu innych gałęziach przemysłu.

Fortus 450mc

Drukarka pozwala w ciągu kilku godzin wydrukować dowolny model CAD i uzyskać wytrzymałe przyrządy, mocowania, wyspecjalizowane narzędzia oraz gotowe produkty. Skomplikowana geometria nie stanowi wyzwania dla drukarek Fortus 380mc i 450mc, które są przystosowane do pracy z siedmioma lub dziewięcioma termoplastami.

Fortus 900mc

Najpotężniejsze urządzenie pracujące w oparciu o technologię FDM zapewnia najszybsze wydruki, wyjątkową precyzję oraz możliwość drukowania bardzo dużych modeli. Drukarka 3D Fortus 900mc z komorą roboczą o wymiarach 914 x 610 x 914 mm pozwala drukować elementy z dwunastu termoplastów, co czyni ją najbardziej uniwersalnym urządzeniem wykorzystującym technologię FDM, które umożliwia drukowanie prototypów, narzędzi i gotowych części o różnych właściwościach.

 

Drukarki 3D PBF (Metal)

Technologia PBF to znana wszystkim technika selektywnego spiekania laserem złoża z proszku metalowego. Firma Xact Metal poszła jednak o krok dalej i stworzyła urządzenie XM200C, które nie wykorzystuje w tym celu systemu luster (galwo), a jedynie układ suwnic poruszających głowicą lasera. Technologia ta jest wolniejsza, w zamian jednak oferuje idealnie okrągłą plamkę lasera nawet na krawędziach obszaru roboczego (kszatałt plamki w drukarkach z systemem luster zniekształca się w elipsę tym bardziej, im bliżej krawędzi obszaru roboczego drukujemy). Wpływa to na właściwości fizyczne i wytrzymałość drukowanego modelu.

Dzięki temu rozwiązaniu drukarka zyskuje drugą zaletę – cenę. Jest zauważalnie tańsza niż konkurencyjne rozwiązania oferując przy tym taką samą lub lepszą jakość druku.

 

Drukarki 3D PolyJet

Przemysłowe drukarki 3D z serii Precision to kolekcja trzech najwyższej jakości maszyn marki Stratasys wykorzystujących innowacyjną technologię PolyJet, która pozwala osiągnąć niezwykle precyzyjne wydruki. Maszyny Precision są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, od branży medycznej i elektronicznej, aż po branżę motoryzacyjną i lotniczą.

Objet 1000 Plus

Przemysłowe drukarki 3D Objet 1000 Plus zaliczamy do największych maszyn drukujących w technologii PolyJet. Idealne do budowania dużych i precyzyjnych modeli wykonanych z różnorodnych materiałów. Dzięki ogromnej komorze roboczej o wymiarach 1000 x 800 x 500 mm drukarka Objet 1000 Plus jest niezastąpiona w branży motoryzacyjnej i lotniczej, gdzie liczy się tworzenie precyzyjnych i estetycznych modeli w skali 1:1.

Stratasys J Prime

Seria drukarek 3D przeznaczona do drukowania modeli w pełnej gamie kolorów, niczym konwencjonalne urządzenie. Umożliwia druk z kilku materiałów równocześnie dla uzyskania zróżnicowanych właściwości mechanicznych oraz różnych kolorów. Seria J Prime umożliwia uzyskanie gładkich przejść tonalnych oraz niezwykle nasyconych kolorów z pełnej palety CMYK oraz Pantone. To maszyny stworzone do realistycznego przedstawiania prototypów, które wyglądają niemal identycznie z gotowym produktem. Drukarki z tej serii to: J850 Prime, J826 Prime, J55 Prime.

Stratasys J Pro

Podobna do Prime seria drukarek przemysłowych, różniąca się tym, że nie potrafią one mieszać kolorów w jednym procesie druku. Zachowują jednak możliwość mieszania materiałów w celu uzyskania różnych właściwości fizycznych detalu (np. wybranej przez użytkownika twardości w skali Shore’a). Potrafią drukować z wykorzystaniem materiału D-ABS (cyfrowy ABS) który dzięki połączeniu dwóch różnych żywic przypomina tradycyjny termoplast ABS stosowany w przemyśle oraz w druku 3D techniką FDM. Drukarki z tej serii to: J850 Pro, J35 Pro.

Kontakt Skontaktuj się z nami