preloder

Technologia druku 
PolyJet

Idealna jakość powierzchni, mnogość różnorodnych materiałów

PolyJet Jakość powierzchni. Przezroczystość. Kolor

Drukarka 3d PolyJet to wyjątkowe narzędzie do produkcji gładkich, bardzo dokładnych prototypów, części i narzędzi. Dzięki możliwości wydruku z warstw o wysokości jedynie 16 lub 30 mikronów, projekty stworzone w PolyJet odwzorują nawet najtrudniejsze modele z rewelacyjną dokładnością.

J850 Perfume Bottle A Hands

Drukarka 3D PolyJet

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.

Jak działa drukarka 3D PolyJet?

Proces wygląda następująco :

  • oprogramowanie drukarki 3d PolyJet automatycznie ustawia modele na stole roboczym, dzieli je na warstwy i decyduje czy nakłada w danym miejscu materiał modelowy czy też podporowy.
  • drukarka 3d PolyJet nakłada krople materiału zgodnie z programem, aby natychmiast utwardzić je światłem z promieniami UV. Nadmiar materiału zbierany jest poprzez specjalnie zamontowana rolkę, dzięki czemu powierzchnia modelu ulega wyrównaniu. Proces ten jest powtarzany co warstwę, z tą różnicą, że kolejne z nich budowane są na poprzednio utwardzonej.
  • po zakończeniu procesu użytkownik usuwa materiał podporowy. Model jest gotowy do pracy zaraz po usunięciu podpory.

Dostępne materiały PolyJet Z czego możesz drukować

Materiały eksploatacyjne do drukarek 3D PolyJet

Ta niezwykle precyzyjna metoda drukowania części, narzędzi i prototypów pozwala na dokładne odwzorowanie nawet najtrudniejszych modeli dzięki drukowaniu z warstw o wysokości 16 lub 30 mikronów. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń drukarka 3D wykorzystująca technologię PolyJet nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy (zamiast na papier), a następnie utwardza je światłem UV – dzięki temu wydrukowany model jest gotowy do pracy od razu po usunięciu materiału podporowego. Kolekcja materiałów PolyJet składa się z termoplastów podstawowych oraz przeznaczonych do drukarek 3D PolyJet Connex i Serii J.

Podstawowa oferta materiałów PolyJet obejmuje 20 fotopolimerów różniących się między sobą zastosowaniem, kolorem i właściwościami mechanicznymi. W dostępnej ofercie produktów marki Stratasys przygotowaliśmy fotopolimery nieprzezroczyste i sztywne, imitujące gumę, przezroczyste, inżynierskie oraz medyczne.

 

Kontakt Zadaj nam pytanie

Drukarki 3D PolyJet pracujące w tej technologii