preloder

Oferta Trade In na drukarki Stratasys!

zamknij okienko

Technologia druku 
PolyJet

Idealna jakość powierzchni, mnogość różnorodnych materiałów

PolyJet Jakość powierzchni. Przezroczystość. Kolor

Drukarka 3d PolyJet to wyjątkowe narzędzie do produkcji gładkich, bardzo dokładnych prototypów, części i narzędzi. Dzięki możliwości wydruku z warstw o wysokości jedynie 16 lub 30 mikronów, projekty stworzone w PolyJet odwzorują nawet najtrudniejsze modele z rewelacyjną dokładnością.

J850 Perfume Bottle A Hands

Drukarka 3D PolyJet

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.

Jak działa drukarka 3D PolyJet?

Proces wygląda następująco :

  • oprogramowanie drukarki 3d PolyJet automatycznie ustawia modele na stole roboczym, dzieli je na warstwy i decyduje czy nakłada w danym miejscu materiał modelowy czy też podporowy.
  • drukarka 3d PolyJet nakłada krople materiału zgodnie z programem, aby natychmiast utwardzić je światłem z promieniami UV. Nadmiar materiału zbierany jest poprzez specjalnie zamontowana rolkę, dzięki czemu powierzchnia modelu ulega wyrównaniu. Proces ten jest powtarzany co warstwę, z tą różnicą, że kolejne z nich budowane są na poprzednio utwardzonej.
  • po zakończeniu procesu użytkownik usuwa materiał podporowy. Model jest gotowy do pracy zaraz po usunięciu podpory.

Dostępne materiały PolyJet Z czego możesz drukować

Materiały eksploatacyjne do drukarek 3D PolyJet

Ta niezwykle precyzyjna metoda drukowania części, narzędzi i prototypów pozwala na dokładne odwzorowanie nawet najtrudniejszych modeli dzięki drukowaniu z warstw o wysokości 16 lub 30 mikronów. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń drukarka 3D wykorzystująca technologię PolyJet nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy (zamiast na papier), a następnie utwardza je światłem UV – dzięki temu wydrukowany model jest gotowy do pracy od razu po usunięciu materiału podporowego. Kolekcja materiałów PolyJet składa się z termoplastów podstawowych oraz przeznaczonych do drukarek 3D PolyJet Connex i Serii J.

Podstawowa oferta materiałów PolyJet obejmuje 20 fotopolimerów różniących się między sobą zastosowaniem, kolorem i właściwościami mechanicznymi. W dostępnej ofercie produktów marki Stratasys przygotowaliśmy fotopolimery nieprzezroczyste i sztywne, imitujące gumę, przezroczyste, inżynierskie oraz medyczne.

 

Kontakt Zadaj nam pytanie

Drukarki 3D PolyJet pracujące w tej technologii